,,Otwarte drzwi” – specjalistyczna pomoc prawna i obywatelska

Stowarzyszenie Profilaktyki, Edukacji, Promocji Zdrowia i Rehabilitacji w Koninie

zaprasza

mieszkańców miasta Konina i Koła oraz powiatów konińskiego i kolskiego do udziału w projekcie. “Otwarte drzwi” – specjalistyczna pomoc prawna i obywatelska – współfinansowana przez PO Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2009 w czasie od 1 czerwca 2009 r. do 31 grudnia 2010 r.

Bezpłatne poradnictwo prawne i obywatelskie uzyskać można w następujących ośrodkach:

• Stowarzyszeniu Profilaktyki, Edukacji, Promocji Zdrowia w Koninie 62-500 ul. PCK 13 I piętro, pokój 1, tel. (0-63) 240-61-93 codziennie od 15.00 – 18.00 :
  • poradnictwo prawne – we wtorki, środy i czwartki,
  • poradnictwo psychologiczne – w środy i piątki
  • poradnictwo pedagogiczne – w poniedziałki i piątki
  • poradnictwo socjalne – w poniedziałki i piątki
  • Noclegowni i Schronisku dla Bezdomnych w Koninie 62-500 ul. Nadrzeczna 56 tel. (0-63) 244-52-95
  • Izbie Wytrzeźwień w Koninie 62-500 ul. Ametystowa 1 tel. (0-63) 244-82-60
  • Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kole 62-600 ul. Sienkiewicza 27 I piętro, pokój 102 codziennie od godz. 14.00 – 18.30 :
  • poradnictwo prawne – w poniedziałki i czwartki
  • poradnictwo psychologiczne – w środy
  • poradnictwo pedagogiczne – w piątki
  • poradnictwo socjalne – we wtorki.
  • Poradnictwo prawne i obywatelskie adresujemy do osób, rodzin i grup społecznych, które:
  • przeżywają trudne i konfliktowe sytuacje
  • tracą poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji życiowej
  • nie radzą sobie ze stresem, odpowiedzialnością lub nadmiernym obciążeniem
  • doświadczają samotności, poczucia pustki i braku wsparcia
  • mają trudności w kontaktach z urzędami i instytucjami, w redagowaniu pism urzędowych i procesowych
  • potrzebują pomocy, ale nie wiedzą, gdzie jej szukać, jakie mają prawa i obowiązki.