Dialog motywujący w pracy kuratora sądowego

Stowarzyszenie Profilaktyki, Edukacji, Promocji Zdrowia i Rehabilitacji przystępuje do realizacji cyklu szkoleń/warsztatów dedykowanych  kuratorom sądowym z Konina, Koła, Słupcy i Turku. Tematyka 20 godzinnych warsztatów dotyczyć będzie zastosowania Dialogu Motywującego w pracy kuratora sądowego, rozmowę z agresywnym i oporującym rozmówcą, interwencję wobec osoby nadużywającej i uzależnionej, skuteczne strategie profilaktyczne, rekomendowane programy profilaktyczne oraz trudności pojawiające się w pracy kuratora sądowego.

Warsztaty dla 60 kuratorów sądowych przeprowadzą specjaliści w zakresie Dialogu Motywującego, psycholog/ terapeuta uzależnień, psycholog uzależnień/ socjoterapeuta.

W dniach 8 i 9 grudnia 2023 roku zakończyliśmy szkolenie z zakresu dialogu motywującego w pracy kuratora sądowego. W projekcie brało udział 60 kuratorów z czterech powiatów Wielkopolski Wschodniej i Konina.

Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego